44199
Vintage / Antiek
Deze bijzondere zilveren vingerhoed werd vervaardigd ter gelegenheid van het huwelijk van prins Andrew, hertog van York, en Sarah Ferguson op 23 juli 1986 — één van de meest besproken koninklijke huwelijken van de jaren tachtig.
De vingerhoed is gemaakt door James Swann & Sons, een gerenommeerde Engelse zilversmid die bekend stond om zijn hoogwaardige herdenkingsobjecten. De buitenzijde is fraai gedecoreerd met emaille afbeeldingen van het bruidspaar, omlijst door klassieke gouden guirlandes en koninklijke symboliek. De zilveren bovenzijde is traditioneel gedraaid, zoals men dat verwacht bij kwaliteitsvingerhoeden uit deze periode. De 1e gehalte zilveren vingerhoed is 2,2 cm hoog en de diameter aan de onderzijde is 1,7 cm. De vingerhoed zit nog in het originele doosje.
Dergelijke herdenkingsvingerhoeden werden in Engeland vaak gekocht als souvenir van een koninklijk moment, maar ook als verzamelobject — klein van formaat, groots in verhaal.
En ja… zoals de geschiedenis ons inmiddels leert, bleek dit huwelijk uiteindelijk minder duurzaam dan het zilver zelf. Maar juist dát maakt deze vingerhoed zo charmant: een tastbare herinnering aan een moment vol hoop, pracht en Britse romantiek — gevangen in emaille.
Materiaal: zilver met emaille decoratie
Maker: James Swann & Sons
Jaar: 1986
Ter gelegenheid van: huwelijk prins Andrew & Sarah Ferguson
Land van herkomst: Engeland
Een prachtig koninklijk verzamelobject, perfect voor liefhebbers van zilveren miniaturen, Britse royal memorabilia of bijzondere historische souvenirs.
1 Item Items
Laatste item op voorraad!
Beschikbaarheidsdatum:
𝕏 Deel op X Delen Pinterest Delen
| Merk | Home Collection |
| Herkomst | Engeland |
| Staat | Uitstekend |
| Gehalte | 1e gehalte zilver |
| Materiaal | Zilver |
€ 495,00
€ 295,00
€ 130,00
€ 295,00
€ 50,00
€ 345,00
€ 50,00
€ 45,00
€ 45,00
€ 75,00
€ 125,00